Tak od dzisiaj wygląda nasza strona na facebooku.

Pieski z naszej hodowli po wakacjach 2023

ROJST syn Belli Długa Łąka i Fastera z Czernickich Pól

Osiągnięcia Rojsta

MERA i jej nos (córka Ateny znad Wiszniowego Stawu i Czorta z Potockiego Matecznika

Faster Champion Polski syn Ateny znad Wiszniowego Stawu i Czorta z Ptocznego Matecznika

 

MODIR syn Ateny znad Wiszniowego Stawu i Czorta z Potockiego Matecznika

Modir

ORBIS syn Belli Długa Łąka i Fastera z Czernickich Pól

 

2.09.2023

Straszna tragedia spotkała naszą hodowlę. 2 września 2023r, pod kołami samochodu zginęła nasza sunia; Atena znad Wiszniowego Stawu (wbiegła na bardzo ruchliwą powiatową drogę). Wspaniały pies, niezwykły towarzysz polowań, o niezwykłym nosie. Mama 37 szczeniąt. Miała 10 lat.

Atena znad Wiszniowego Stawu

16 czerwiec  2023 r.

16 miesięczny Rubin prezentuje aport z wody.

15 maj 2023r.  Rojst (brązowy) ma 15 miesięcy i ćwiczy współpracę ze swoim starszym towarzyszem Müsterlanderem (biało – brązowy).

Wszystkie szczeniaki z miotu R mają swoich właścicieli.

2.08.22  Zdjęcia od właściciela Roxy i Jego relacja ,,Roxy rośnie jak na drożdżach. Na zdjęciu ze swoim pierwszym dzikiem, którego oszczekała i trochę poszarpała. Na ambonie siedzi grzecznie i cicho  …. no i ćwiczy aport”

23 lipiec W hodowli pozostał tylko Roki (czerwona obróżka). Potrafi prawie wszystko. Prawidłowo reaguje na imię, natychmiast przybiega na sygnał gwizdkiem (opanował tą komendę w wieku 3 mies), potrafi wykonać słowną komendę ,,siad, waruj , zostań, szukaj”, pływa, aportuje z wody i ziemi, tropi, chodzi przy nodze. WZOROWO REAGUJE NA STRZAŁ.

(niektóre z komend nadal wymagają doskonalenia – zwłaszcza te wydawane gestem ręki)

Codziennie doskonalimy różne umiejętności

na tle drzew słabo widoczni jeźdźcy na koniach. Pieski je zobaczyły, usłyszały czy zobaczyły? i pobiegły, głosząc w ich kierunku. na sygnał pierwszy zareagował Roki.

bywa też zabawny

Roki spać możne w każdych warunkach

18 czerwiec. Nasze szczeniaki mają już 4miesiące. Nadal brak im nowych opiekunów – myśliwych. Szczeniaki są ambitne: wspinają się po skarpie (film 1), pływają (film 2), reagują na komendy słowne i wydawane gwizdkiem. Na filmiku 3 – reakcja szczeniaków na gwizdek, gdy to z odległości ok 200 metrów zobaczyły lub wyczuły czy usłyszały jeźdźców na koniach i zamierzały zaprzyjaźnić się z nimi. Ponieważ mogło być to niebezpieczne dla jeźdźców (spłoszenie koni), jaki i dla nich (stratowanie) zostały odwołane. Komendę wykonały wzorcowo.

19 czerwiec. Czekamy na nowych właścicieli. Roki i Rojst chętnie i z sukcesem poddają się szkoleniu. Oto efekty: pływają, reagują na komendy wydawane słownie i gwizdkiem (na filmiku odwoływane od chęci zapoznania się z jeźdźcami na koniach) , pokonują przeszkody równie sprawnie jak Hodowca.

18 czerwiec 2022r. Na nowych Właścicieli czekają jeszcze dwa pieski Roki i Rojst. Pięknie reagują na swoje imię i na sygnały gwizdkiem. Opanowały komendę ,,siad”,  ,,wróć”, ,,zostań”. Uczymy ,,waruj”. Pływają, podejmują pierwsze próby węchowe na tropie. Filmiki poniżej i na fb Płochacz Niemiecki z Czernickich Pól. tel + 48 606 675 924. Ceny do negocjacji.

od lewej Rojst, Roki, Bella, Faster

od lewej Bella, Rojst, Roki, Faster

Powyższe zdjęcia autorstwa Jagody Matejczuk.

Hejt się zakończył.  Zorganizowało go dwóch panów, hodowców Płochacza Niemieckiego. Jeden przedstawiał się jako lekarz weterynarii – to kłamstwo. Nazwisko i imię tej osoby nie widnieje w Spisie Lekarzy Weterynarii a jeśli to był pseudonim to jeszcze gorzej.

Spotkała nas straszna przykrość. Ktoś na podstawie zdjęcia Rojsta wykrył u niego genetyczna wadę opadających powiek. Dyskusja nie miała sensu. Zrobiliśmy badania. Oto opinia lekarza weterynarii okulisty:

Przepraszam za jakość. Postaram się poprosić specjalistę o pomoc. Na fb Płochacz Niemiecki z Czernickich Pól lepiej widać. Odręczna informacja Pani Doktor ,,Brak zmian okulistycznych” zamyka sprawę.

20 kwietnia. Tylko dwa dni szczeniaki mogły przebywać w kojcu. Zimno, deszcze spowodowały, że musiały wrócić do domu. Całe szczęście, że to przełom 8 i 9 tygodnia ich życia i mogą opuszczać hodowlę. W nowych domkach jest już 6 piesków, dzisiaj odjedzie następny. Jedna sunia pozostaję do następnej soboty. Dwa pieski nadal mają niewyjaśnioną sytuację. Z Rezerwującym pierwszego pieska straciliśmy kontakt, drudzy prosili o przedłużenie terminu następnego tygodnia.

Dzisiaj 13 kwiecień. Powinien być pechowy, a tu wręcz przeciwnie. Pogoda dopisała i 6,5 tygodniowe szczeniaki z Miotu R mogły wreszcie wyjść z domu i pohasać w kojcu. Od razu zorganizowały sobie polowanie najpierw indywidualne a później zbiorowe.

Dwa pieski czekają na właścicieli Roki i Rojst (tel: 606675 924)

Jeśli ktoś powie nam, że psy nie rozumieją co do nich mówimy i o co prosimy to: Przykład pierwszy: Przed spotkaniem Belli z Fasterem  powiedziałam do niego;

Fasterku! Postaraj się aby było tyle samo suczek co piesków i aby nie były takie wielkie jak w ubiegłym roku.” Fasterek kiwnął łebkiem – urodziło się 5 suczek i 5 piesków a szczeniaki były wprawdzie duże, ale w granicach górnej normy.

Przykład drugi: Powiedzieliśmy do Raivy i Rukasa jedziecie na Litwę. Od tej pory oba pieski bardzo często bawią się ze sobą i śpią obok siebie.

Szczeniaki ukończyły 4tygodnie.  Do rezerwacji pozostały … i tu dylemat, bo z jednym rezerwującym nie ma kontaktu. Oby to był tylko problem techniczny. Tak więc- dwa pieski są wolne Roki i Rojst.

 

17 lutego miedzy godz: czwartą a ósmą Bella Długa Łąka urodziła 11 pięknych szczeniąt ,,MIOT R”. Tata Faster z Czernickich Pól może być dumny. Wszystkie szczeniaki są na razie biało brązowe – w przyszłości większość będzie miała umaszczenie brązowo – dereszowate. Waga szczeniaków podana w 7 dniu życia (+- 10g). Do wstępnej rezerwacji pozostały 2 pieski. Wybór piesków w kolejności zapisów.

Cała 10

 

Z przyjemnością możemy  już poinformować, że ciąża Belii została potwierdzona badaniem USG

 

ZAPOWIEDŹ MIOTU

20 i 22 grudnia 2021 Bella odwiedziła Fastera z Czernickich Pól, pieska z naszej Hodowli, syna Ateny znad Wiszniowego Stawu i Czorta z Potockiego Matecznika (psy polujące).  Jeśli wszystko dobrze pójdzie szczeniaki urodzą się około 17 – 20 lutego 2022 r. Pieski będą do odbioru w maju 2022.  Faster i Bella mieli już potomstwo w poprzednim roku. Otrzymało ono (miot O) bardzo dobrą opinię wydaną przez Komisję ZKwP w czasie przeglądu miotu (patrz niżej lub miot O).

  Faster z Czernickich Pół          Bella Długa Łąka

Atena znad Wiszniowego Stawu ma już skończone 8 lat. Jest nadal w doskonałej kondycji fizycznej, psychicznej i użytkowej.  Dawała cztery bardzo piękne exterierowo mioty, sprawdzające się jako psy myśliwskie. Dziękujemy Hodowcy kol. Rafałowi Wojtasikowi za sunię, wspaniałą użytkowo i exterierowo – Championkę Polski.  Atena zapracowała na zasłużoną emeryturę i  teraz powinna robić to co bardzo lubi – polować, tropić aportować i wypoczywać. Miot M był jej ostatnim miotem. Pora na Bellę.

SUKCES FASTERA z CZERNICKICH PÓL

Piesek z naszej Hodowli Faster z Czernickich Pól syn Ateny znad Wiszniowego Stawu i Czorta z Potockiego Matecznika został ,,Twarzą” (może lepiej kufą lub sylwetką) nowej polskiej firmy Nutri Wild, produkującej karmy dla psów.  Karma ta zdobyła wiele I miejsc i nagród za recepturę, skład, wartości smakowe.

FASTER to syn Ateny znad Wiszniowego Stawu i Czorta z Potockiego Matecznika.

Bella i jej pierwszy partner Faster z Czernickich Pól (3 letni pies z naszej hodowli po Atenie znad Wiszniowego Stawu i Czorcie z Potockiego Matecznika).

Faster z Czernickich Pól

Rok 2021

Wszystkie szczeniaki z miotów M i O opuściły hodowlę razem ze swoimi nowymi właścicielami. Mamy już jedno zamówienie na suczkę z przyszłorocznego miotu.

07.07.2021 to nie tylko szczęśliwe liczby ale i szczęśliwy dzień dla naszej Hodowli. Gościliśmy Komisję, ze ZKwP z oddziału Wrocław. Panowie bardzo dobrze ocenili wygląd, kondycję całej 18 tj 16 szczeniąt oraz ich matek Ateny i Belli,  jak i warunki Hodowli. Zresztą zobaczcie sami. Ponieważ skany są mało czytelne, poniżej cytuję tekst:

  

Miot Belli Długa Łąka i Fastera z Czernickich Pól.

,,  data krycia 20-22-03.2021, data ur szczeniąt 20.05.2021, ilość urodzonych szczeniąt 7, żywe 7, psy 5, suki 2.                                                                              Szczenięta grubokościste, dorodne i bardzo dobrze odchowane. Szata b.dobra w gat. Głowy szlachetne, pigmentacja oczu, nosa typowa dla wieku szczeniąt. Zgryzy nożycowe, uzębienie kompletne, szczenięce. Uszy dobrze osadzone. Proste grzbiety, ogony nie kopiowane – z wyjątkiem szczenięcia Nr …1625786 – konieczność skopiowania w następstwie urazu mechanicznego (dok. lek wet w załącz.). Kończyny prawidłowe. U psów wyczuwalne jądra. Miot 2xodrob. i wstępnie zaszczepiony. Kondycja matki bardzo dobra. warunki chowu bdb. Miot dodatkowo zatatuowany na życzenie hodowcy.

Wydać 7 (siedem) metryk”

Miot Ateny z Czernickich Pól i Czorta z Potockiego Matecznika. To trzeci miot tej pary. Jak zwykle udany.  W protokóle czytamy:

,,Data krycia 17.03. 2021, data ur. szczeniąt 16.05.2021. Ilość urodzonych: żywe 7, psy 4, suki 5.                                                                                                                                       Szczenięta wyrównane, b. dobrze odchowane. Szata typowa, głowy prawidłowe. Pigmentacja oczu, nosa typowa dla wieku. Zgryzy nożycowe, uzębienie kpl. Proste grzbiety, ogony nie kopiowane, kończyny prawidłowe. U psów wyczuwalne jądra. Miot 2x odrobaczony i wstępnie zaszczepiony, Kondycja matki b. dobra, warunki chowu bdb. Miot dodatkowo zatatuowano na życzenie hodowcy.

Wydać 9 (dziewięć) metryk.”

Możemy być z dumni z rodziców naszych szczeniąt i z nich samych. Dziękujemy też właścicielom reproduktorów:  Czortowi z Potockiego Matecznika i Fasterowi z Czernickich Pól (synowi Ateny i Czorta) za dorodne mioty.

Tak się bawiły się i szkoliły pieski z miotów M i O w 2021 r.

Ćwiczyliśmy wszystkie cechy motoryczne i te niezbędne psu myśliwskiemu jak: węch, wzrok, orientację w przestrzenni, szybkość, zwinność, siłę, moc, wytrzymałość, skoczność, równowagę.

 

2.08.2021r.

Dzisiaj otrzymaliśmy wiadomość od właściciela Miri, która parę dni temu opuściła hodowlę. MIRI bardzo szybko dogadała się z dwoma starszymi psami – bawi się z nimi, naśladuje ich zachowanie w terenie. Sama wchodzi do wody. PŁYWA tak sprawnie jakby robiła to wcześniej.

Mroxi zauważył niedokładności w konstrukcji piwniczki i postanowił je poprawić.

 

SZCZENIAKI BELLI i FASTERA z Czernickich Pól ur 20 maja 2021

5 PIESKÓW i 2 SUCZKI

Szczeniaki Ateny i Czorta z Potockiego Matecznika ur 16 maja2021

5 suczek 4 pieski

USG wykonane w dniu 16 kwietnia 2021 potwierdziło ciążę mnogą u obu suczek. Dodatkowo zasięgnęliśmy konsultacji u wybitnej wrocławskiej kardiolożki.  Wszystkie płody prawidłowo i dobrze rozwinięte, wielkość stosowna do wieku, ruchliwe, praca serca/częstość skurczów prawidłowa, rytmiczna. Badania wykonaliśmy w Przychodni Weterynaryjnej Ołtaszyńskiej we Wrocławiu na ul Strachowskiego 37.

ROK 2021 maj.  Tak się złożyło, że nasze obie sunie były kryte w odstępie 4 dni. Atena znad Wiszniowego Stawu spotkała się z Czortem z Potockiego Matecznika a Bella Długa Łąka z Fasterem z Czernickich Pól, który jest potomkiem Ateny i Czorta. Rodzice przyszłych szczeniaków polują, są Championi Polski. o Szczeniaki do odbioru będą około połowy lipca (można odebrać później). Szczeniaki i rodzice są pod opieką dwóch lekarzy weterynarii: jednego od lat sprawującego opiekę nad naszymi suniami i hodowlą (jednocześnie myśliwego) oraz  drugiego biorącego od nas szczeniaka – suczkę.  Pieski będą zaszczepione, zostanie im założony i zarejestrowany mikrochip na nazwisko przyszłych właścicieli, zostaną ocenione przez Komisję ZKwP, otrzymają metryki urodzenia, na podstawie których przyszli właściciele mogą wystąpić o wydanie rodowodów. Przygotujemy wyprawkę dla przyszłych  Właścicieli.

tel:  606 675 924 lub 604 440 263

Tak wyglądają Rodzice przyszłych szczeniąt:

Bella Długa Łąka (deresz) i  Faster z Czernickich Pól (deresz w brązowe łaty) –

                                          zdjęcia z 20 marca 2021r.  Rodzicami Fastera są Atena i Czort; Belli –  Baja Bardebuska i Kay Any-Bon; (Bella i Faster nie mają wspólnych przodków w żadnym pokoleniu)

Atena i Bella (zdjęcie z lipca 2021)

Kącik osiągnięć medalowych Ateny i Belli- Dyplomy Championa Polski i medale:

Sukces Belli w roku 2020. Bella Długa Łąka w Rankingu Wystawowym ZKwP Oddział we Wrocławiu, w kategorii najlepszy pies w grupie VIII zajęła IV miejsce (101 punktów).

FASTER z Czernickich Pól został REPRODUKTOREM

19.01.2019 – Syn Ateny i Czorta, 10 miesięczny Faster z Czernickich Pól na VII wystawie Psów Rasowych w Lubinie  został  Zwycięzcą Rasy.

29.09.2019 – SUKCES FASTERA (syn Ateny i Czorta – miot II/F)

Faster z Czernickich Pól (syn naszej Ateny znad  Wiszniowego Stawu i Czorta z Potockiego Matecznika) uczestniczył w XXVII Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych we Wrocławiu występując w klasie szczeniąt. Uzyskał I lokatę i tytuł Najlepszego Szczenięcia w rasie. Ocena Wybitnie Obiecujący.   Faster – Wybitnie Obiecujący

SUKCES

Nasza druga suka Bella Długa Łąka w Rankingu Wystawowym na najpiękniejszego psa oddziału Wrocławskiego w grupie VIII zajęła IV miejsce