15 lipiec – wszystkie szczeniaki w nowym domu

18 czerwiec – przegląd miotu. Wszystko OK

17 czerwiec – wszystkie szczeniaki zaszczepione, mają też założone microchipy

15 czerwca – 39 dzień życia. Najcięższa suczka i piesek ważą po 3300 g, najlżejszy piesek i suczka po 2900g.  W tym trzecim miocie średni ciężar szczeniaków jest dużo wyższy od dwóch pozostałych i wynosi 3031g.  Nie ma różnicy pomiędzy średnią wagą suk (3089) i średnią wagą psów (3060).

   gdy słońce za mocno grzeje

  po drugim śniadaniu

13 czerwiec – pieski oswoiły się z nowym terenem. Zabawa trwa

12 czerwiec –  szczeniaki zostały przeniesione do kojca na zewnątrz. Euforii przestrzenią nie było. Chciało im się spać i szukały dobrego spokojnego miejsca na wypoczynek.

3 czerwiec 2020 szczeniaki skończyły 4 tygodnie i pięknie pozują do zdjęcia oprócz Grandy, która ,,po szaleństwach” postanowiła przespać się.

6 dni po narodzinach – wszystkie szczenięta zarezerwowane

Minęły zaledwie 3 dni od narodzin a do rezerwacji pozostał tylko białobrązowy piesek z ciekawym umaszczeniem. Po obu bokach zdobią go ,,dziś odkryte” dwa serduszka .

Z przyjemnością zawiadamiamy, że w nocy z 6 na 7 maja przyszły na świat szczeniaki ze skojarzenia Atena znad Wiszniowego Stawu i Czort z Potockiego Matecznika. Oba psy polują i oba są Championami Polski. Na razie nie potwierdzono rezerwacji biało brązowego pieska i 2 suczek.

Mama ze szczęśliwą ósemką: 4 suczki ( 2 białobrązowe i 2 brązowe) oraz 4 piesków (3 białobrązowych i 1 brązowego)

Anegdota dotycząca tego miotu i tego skojarzenia.

Przed kryciem, rozmawiając z właścicielami reproduktora, podzieliliśmy się informacją, że przyszła moda na białobrązowe psy, że mamy już prośby o rezerwację białobrązowych szczeniąt. Żartując właściciele reproduktora zobowiązali się, przeprowadzić poważne rozmowy z Czortem, w razie czego spróbować negocjacji, aby ten przekazał odpowiednie geny. My też postanowiliśmy nakłonić Atenę do przygotowania odpowiedniego ,,białobrązowego zestawu”.

No i …. udało się. Na całą ósemkę tylko 3 szczeniaki są brązowe – reszta 5 szczeniaków białobrązowe. I NIECH NAM KTOŚ POWIE, ŻE PSY NIE ROZUMIEJĄ LUDZKIEJ MOWY I NIE REAGUJĄ NA NASZE PROŚBY.

Szczeniaki z miotu III G

Psy

do rezerwacji z 2 serduchami na grzbiecie

 

Suki

 

suczka do rezerwacji

Sukces Belli

Miło nam poinformować, że nasza suczka Bella Długa Łąka w Rankingu Wystawowym ZKwP Oddział we Wrocławiu w kategorii najlepszy pies w grupie VIII zajęła IV miejsce (101 punktów)

USG ATENY

08.04.2020 i ponownie 17.04.2020 wykonaliśmy USG u Ateny – wykazało 6 zarodków. Obserwowaliśmy bijące serduszka, biegające łapki, kręcące się główki, mocne kręgosłupy …. Jak wiemy z doświadczenia szczeniaków będzie co najmniej 50% więcej.

Jak wszystko pójdzie dobrze szczeniaczki urodzą się w II połowie maja.

Choć dużo czasu do rozwiązania, to już wyczerpuje się ,,limit” zarezerwowanych suczek, na pieski (samce) mamy tylko dwóch chętnych myśliwych. Zapraszamy do rezerwacji.

tel 606 675 924 lub 604 440 263.

4 marca  2020 Atena znad Wiszniowego Stawu (FCI) spotkała się ze swoim stałym partnerem Czortem z Potockiego Matecznika (FCI). Spotkanie było bardzo udane. Narodzin szczeniaków spodziewamy się w maju 2020r. Odbiór na przełomie czerwca / lipca

Atena (biało-brązowa) i Czort (brązowy)

 

Bella odbiór szczeniąt styczeń /luty 2021

Ojcem obu miotów będzie Czort z Potockiego Matecznika.

Rodzice (Atena, Bella i Czort) to psy polujące, świetnie na tropie, farbie i w aporcie zwłaszcza z wody, Championi Polski.

tel 606 675 924 (Czernica, 12 km na wschód od Wrocławia).

Kącik osiągnięć medalowych Ateny i Belli:

19.01.2019 – Syn Ateny i Czorta, 10 miesięczny Faster z Czernickich Pól na VII wystawie Psów Rasowych w Lubinie  został  Zwycięzcą Rasy.

 

BELLA ZOSTAŁA CHAMPIONEM POLSKI

 

PKR_VIII-35842-CHPL

 

MAMY TO – BELLA ZAKOŃCZYŁA STARANIA O CHAMPIONA POLSKI

                           Porównanie płci                                          Odbieramy złoty medal

17.11.2019 rok Bella Długa Łąka nasza druga sunia, biorąc udział w XXVII KWPR w Raciborzu Zakrzowie otrzymała ocenę doskonałą, I lokatę, NDS, BOB i CWC. Wraz z osiągnięciami z poprzednich wystaw spełniła wymogi regulaminowe do uzyskania tytułu Champion Polski. Bella, w sumie 6 krotnie uzyskiwała: I lokaty, NDS, CWC i BOB – niestety raz powtórzył się ten sam sędzia i cały ,,grafik” runął. Trzeba było startować ponownie aby zachować okres 6 miesięcy pomiędzy pierwszym a ostatnim CWC.

29.09.2019 – SUKCES FASTERA (syn Ateny i Czorta – miot II/F)

Faster z Czernickich Pól (syn naszej Ateny znad  Wiszniowego Stawu i Czorta z Potockiego Matecznika) uczestniczył w XXVII Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych we Wrocławiu występując w klasie szczeniąt. Uzyskał I lokatę i tytuł Najlepszego Szczenięcia w rasie. Ocena Wybitnie Obiecujący.   Faster – Wybitnie Obiecujący

 

22.05. 2020 – Szczęnięta są już 16 dzień na świecie. Wszystkie otworzyły oczy – szybciej od swoich starszych braci z pierwszego i drugiego miotu. Teraz pora na naukę chodzenia

Wszystkie szczenięta z miotu III G zostały zarezerwowane. Nie chce nam się wierzyć, że tak szybko się to odbyło. Urodzone z 6/7 maja, opublikowane 8 maja,  już 12 maja wszystkie miały nowych właścicieli – niecały tydzień – dokładnie 5 dni.  Nie jest to wprawdzie rekord szybkości, bo na którymś z forum jeden z hodowców chwalił się rekordem sprzedaży 8 szczeniąt w ciągu jednego dnia. My w ciągu jednego dnia przyjęliśmy ,,tylko” 4 rezerwacje.

Zgłoszeń było znacznie więcej niż szczeniaków. Pozostałym proponujemy rezerwację potomstwa Bell Długa Łąka też polującej Championki Polski. Do spotkania z przyszłym ojcem szczeniąt dojdzie w sierpniu. Odbiór szczeniąt planujemy na syczeń/luty

Więcej pod zakładką Miot III G

SUKCES

Nasza druga suka Bella Długa Łąka w Rankingu Wystawowym na najpiękniejszego psa oddziału Wrocławskiego w grupie VIII zajęła IV miejsce