Atena

Pierwsza wystawa Ateny  – Wrocław

Atena wystąpiła na 7 krajowych ringach. Po raz pierwszy wzięła udział w wystawie Krajowej w Wrocławiu (05.07.2014). Startowała w klasie młodzieżowej. Została Zwycięzcą Młodzieży, Najlepszym Juniorem, Zwycięzcą Rasy (BOB) oraz otrzymała pierwsze CWC. Po tej wystawie od razu postanowiliśmy sprawdzić ją w klasie otwartej. Początkowo ,,polowaliśmy” tylko na ocenę doskonałą (Nowy Dwór Mazowiecki 29.11.2014, złoty medal, doskonała).

Nowy Dwór Mazowiecki

Gdy pojawiło się drugie CWC (a pierwsze w klasie otwartej), na krajowej wystawie w Świebodzicach (07.12.2014), uznaliśmy, że warto walczyć o Championat. Na Wystawie w Głogowie otrzymała również ocenę doskonałą, NDS i następne CWC niestety tylko  II miejsce, bo ….nie podobał się jej rywalizujący z nią o BOB, brązowy deresz Xaver, warknęła na niego i uciekła z ringu.

Głogów – Porównanie płci. Atena ucieka od Xavera

Brakowało jej wystawy międzynarodowej, na która pojechaliśmy do Drzonkowa 7-8.03.2015, gdzie  oprócz złotego medalu, CWC i BOB przyznano jej Res. CACIB.

Aby spełnić wymagania regulaminu (pół rocznego okresu między przyznaniem I a III  CWC) startowaliśmy w Jeleniej Gorze. Tu mała anegdota. Na jeleniogórskiej (14.06.2015) wystawie spotkaliśmy hodowcę naszej Ateny, który prezentował jej młodszą kuzynkę. Żartowałem, że On zawsze wygra – albo jako Hodowca, gdy lepsza okaże się nasza Atena lub jako Właściciel, gdy lepsza będzie jego suczka. W rezultacie, mój ,,przeciwnik” wygrał dwukrotnie jako: Hodowca Ateny i jako Właściciel jej rywalki gdyż …. Atena postanowiła ,,posiedzieć sobie” w ringu, wtedy, gdy należało pokazać się w ruchu (nie przeszkodziło to jej dostać ocenę doskonałą).

Będzin – ostatnia wystawa w której braliśmy udział. Porównanie płci. Atena zdobywa złoty medal, BOB, CWC i NDS a tym samym spełnia regulaminowe wymogi na Championa Polski. Otrzymuje go 25.09.2015 (nr48757).    

 Mimo szans na tytuł Interchampiona nie będziemy jej męczyć wyjazdami za granicę i wielogodzinnymi oczekiwaniami na prezentację. Psy myśliwskie źle znoszą bezruch. To psy, które dobrze czują się w terenie. Szczęśliwe są, gdy tropią, aportują….. Nie potrzebne im do tego tytuły championów międzynarodowych – choć bez kojarzenia i doboru ,,doskonałych użytkowo i exterierowo” partnerów nie byłyby tak mądre, zwinne, sprawne…. i kochane

Axtena znad Wisznioweg Chyba hejtu nie będzie, że Atena jest psem myśliwskim i doskonałym aporterem.

W roku 2022 Atena przeszła na rodzicielską emeryturę. Jej 33 dzieci poluje w Polsce, Finlandii i Litwie.

Atena zginęła tragicznie 2 września 2023- wbiegła na ruchliwą drogę powiatową.